28,337
edits
m (argh...) |
m (gen I done) |
||
Line 692: | Line 692: | ||
|Different | |Different | ||
|Different | |Different | ||
|- | |||
|138 | |||
|Omanyte | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|139 | |||
|Omastar | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|140 | |||
|Kabuto | |||
|Same | |||
==Generation II Pokémon== | |Different | ||
|- | |||
|141 | |||
|Kabutops | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|142 | |||
|Aerodactyl | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|143 | |||
|Snorlax | |||
|Different | |||
|Different | |||
|- | |||
|144 | |||
|Articuno | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|145 | |||
|Zapdos | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|146 | |||
|Moltres | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|147 | |||
|Dratini | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|148 | |||
|Dragonair | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|149 | |||
|Dragonite | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|150 | |||
|Mewtwo | |||
|Same | |||
|Different | |||
|- | |||
|151 | |||
|Mew | |||
|Same | |||
|Different | |||
|} | |||
To summarize, every single Generation IV sprite for HG/SS is different from D/P/Pt. | |||
<!--==Generation II Pokémon== | |||
{| border="1" style="border: 1px solid #88a; border-collapse: collapse;" cellspacing="1" cellpadding="2" | {| border="1" style="border: 1px solid #88a; border-collapse: collapse;" cellspacing="1" cellpadding="2" | ||
|- style="background: #ccf;" | |- style="background: #ccf;" | ||
Line 813: | Line 873: | ||
{{Avail-2|250|Ho-Oh|C|C|C|T|T|Ev|Ev|Ev|R|T|P|P|P}} | {{Avail-2|250|Ho-Oh|C|C|C|T|T|Ev|Ev|Ev|R|T|P|P|P}} | ||
{{Avail-2|251|Celebi|T|T|Ev|T|T|T|T|T|T|T|P|P|P}}--> | {{Avail-2|251|Celebi|T|T|Ev|T|T|T|T|T|T|T|P|P|P}}--> | ||
edits